Wybór zegarka – na co warto zwrócić uwagę?

Kupując tak ekskluzywny produkt, jak prestiżowy zegarek, chcesz mieć gwarancję, że będzie nie tylko Ci dodawał szyku, ale i działał niezawodnie przez długi czas. Zależy Ci więc na kupnie oryginału dobrej marki, najlepiej z gwarancją. Być może istotne jest dla Ciebie również, by nie przepłacić na zakupie. Sprawdźmy zatem, gdzie kupować zegarki tak, aby się nie zawieść.

Kupujmy bez pośpiechu

Dobry zegarek jest produktem na tyle wyjątkowym, że jego kupnie warto poświęcić nieco więcej czasu. Polecamy więc poświęcić kilka godzin nie tylko na wybór odpowiedniego modelu, ale i znalezienie dobrego sklepu. Mogą nam w tym pomóc np. fora internetowe. Co prawda zamieszczane na nich opinie są subiektywne (i nie brakuje wśród nich reklamy), jednak można przynajmniej spróbować wyróżnić najczęściej polecane sklepy.

U producenta czy u pośrednika?

Zegarki w internecie można kupować bezpośrednio u producenta lub u pośrednika. Zaletą tej pierwszej opcji jest obszerny wybór modeli danej marki, jednak ponieważ zazwyczaj mowa tutaj o modelach produkowanych za granicą, rzadko mamy w tym wypadku możliwość obejrzenia zegarka przed kupnem.

Taką szansę zyskujemy z kolei kupując u pośrednika, który sprzedaje zegarki kilku marek. Tutaj jednak często musimy liczyć się z mniejszym wyborem. Z drugiej strony jednak często tacy sprzedawcy nierzadko oferują bardzo atrakcyjne ceny. Trzeba jedynie wyszukać sklepy będące autoryzowanymi sprzedawcami, o czym nieco więcej będzie można dowiedzieć się poniżej.

Zwróć uwagę na serwis

Warto poszukać sprzedawcy, który proponuje również możliwość „zaopiekowania” się zegarkiem. Oprócz gwarancji zaoferuje również wysokiej jakości serwis w razie jakichkolwiek problemów z działaniem zegarka lub uszkodzenia części.

Jakich sprzedawców unikać?

Chociaż oferowane przez wielu sprzedawców wręcz nierealnie niskie ceny są kuszące, często są one pierwszym znakiem ostrzegawczym, na który warto zwrócić uwagę. Oczywiście warto szukać sklepów oferujących dobre rabaty, jednak sprzedawcy oferujący ceny nawet o wiele niższe niż u konkurencji rzadko są uczciwi. Sprzedawca oferuje zegarek wart 10000 zł za 500 zł? Cóż, mamy do czynienia z podróbką.

Warto również dokładnie zweryfikować opis produktu. Jeżeli brakuje w nich istotnych informacji lub są w nich błędy, w Twojej głowie powinna zapalić się czerwona lampka.

Jeżeli nie jesteśmy do końca pewni autentyczności modeli oferowanych przez danego sprzedawcę, możemy dodatkowo przeprowadzić małe śledztwo. Sprawdźmy zatem, czy posługuje się oryginalnym logo, ponieważ sprzedawcy nieautoryzowani nie mają do tego prawa, przez co używają napisu napisanego zwykłą czcionką lub loga zbliżonego, ale nie identycznego do oryginalnego. Sprawdź również, czy na stronie producenta jest oryginalne zdjęcie udostępnione przed producenta, z którego mogą korzystać tylko autoryzowani sprzedawcy.

Jak się zabezpieczyć?

Wielu sprzedawców oferuje możliwość zwrotu wadliwego towaru, jednak warto dodatkowo się zabezpieczyć. Może w tym pomóc karta kredytowa. Część kart posiada mechanizm „chargeback”, która w razie nieudanego zakupu zobowiązuje bank do pomocy, pozwalając szybciej odzyskać pieniądze.