Jak wybrać odpowiedni materac?

Stojąc właśnie przed wyborem materaca, warto uświadomić sobie, że w łóżku spędzamy przeciętnie 1/3 naszego życia — sporo, prawda? Warto zatem dobrać odpowiedni produkt, tak aby zapewnić sobie komfortowy i zdrowy sen. Jak to zrobić? Sprawdź!

Twardy, a może miękki?

Dobrze dobrany model materaca odpowiada nie tylko za regenerację sił, ale dba także o kondycję naszego kręgosłupa — od niego należy więc nasze zdrowie. Najistotniejszym parametrem, który spędza sen z powiek kupującym, jest przede wszystkim twardość. Dość powszechna, lecz nieprawdziwa jest opinia mówiąca o tym, że materac powinien być jak najtwardszy. Twardość materaca powinno się bowiem dobierać,biorąc pod uwagę wagę osoby, która będzie na nim spała. Przyjmuje się, że osoby o masie ciała do 80 kg powinny wybierać materace oznaczone stopniem twardości H2. Ważącym od 80 do 100 kg zaleca się wybór twardości H3, z kolei dla cięższych osób przewidziana jest twardość H4.

Zwróć uwagę na strefy twardości

Decydując się na konkretny model materaca, zwróć uwagę na liczbę stref twardości — idealna wartość to siedem. W praktyce oznacza to, że na całej długości materaca wyznaczone są strefy odpowiadające za podparcie głowy, szyi, lędźwi, barków, ud, łydek i stóp. Wskaźnik ten jest bardzo ważny i oddziałuje na komfort, jak i jakość naszego snu.

Jak sprawdzić, czy wybrany materac jest odpowiedni dla mnie?

Zastanawiasz się jak dowiedzieć się, czy dany materac jest odpowiedni dla Ciebie? Warto położyć się na nim na wznak i poprosić kogoś, żeby wsunął dłoń pod część lędźwiową Twoich pleców. Jeżeli zadanie jest praktycznie niewykonalne, materac jest za miękki. Jeżeli pod lędźwiami jest zbyt dużo miejsca — sytuacja jest odwrotna, a więc materac jest za twardy. Optymalna sytuacja jest wtedy, kiedy dłoń czuje lekki opór.

Wybierając różnego rodzaju akcesoria do domu, wiele czasu poświęcamy dodatkom i rzeczom, które nie przekładają się bezpośrednio na nasze zdrowie i samopoczucie, a zbyt mało produktom, od których zależy jakość naszego życia. Warto to zmienić, zaczynając właśnie od wyboru odpowiedniego materaca do spania.

Za pomoc w przygotowaniu tekstu dziękujemy http://www.superdywany.pl/ – producentowi wełnianych dywanów.